فوتون تونلند یا پیک آپ جدید ایران خودرو دیزل

0

فوتون تونلند پیک آپ جدید ایران خودرو

اولین مرحله از پیش فروش وانت  (foton tunland pickup)که در ایران خودرو بنام پیک آپ شناخته می شود، به پایان رسید و همه ۲۰۰۰ دستگاه درنظر گرفته شده به فروش رفت.

b3cd3__foton-tunland-pickup-500x325

در اولین تبلیغ منتشر شده از این وانت جدید، نشان اسب ایران خودرو بروی جلو پنجره آن به چشم می خورد. حال این سوال پیش می آید که پیک آپ یک خودروی ملی جدید تحت لیسانس و برند ایران خودرو است؟  در مورد این خودرو و مشخصات آن هیچ اطلاعاتی تا این لحظه در سایت ایران خودرو یا ایران خودرو دیزل منتشر نشده است. اما شاید زیاد هم احتیاج به جستجو نباشد. این خودرو از تولیدات کشور هم پیمان ما یعنی چین است. نام آن هم فوتون تونلند ( foton tunland) است.

foton-tunland-pickup-rear

کامیونت فوتون و دستگاههای کشاورزی آن پیشتر در بازار ایران عرضه شده اند. پیک آپ فوتون تونلند با ظرفیت حمل بار یک تن و کشیدن بار ۲ تا ۲٫۲۵ تن بصورت تریلر و در انواع تک و دو کابین و همچنین تک یا جفت دیفرانسیل طراحی شده است. موتور انواع دو کابین ۴ سیلندر خطی دیزلی با حجم ۲٫۷۷ لیتر  است که توان مناسب ۱۶۰ اسب بخار را در دور موتور ۳۶۰۰ و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر را در دورهای بین ۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ تولید می نماید. البته یک موتور ضعیفتر ۱۲۸ اسبی دیزلی نیز از این خودرو وجود دارد.

large_1377119684408295977

فوتون تونلند در اصل مجهز به ترمز ABS+EBD و دو کیسه هوا می باشد. در مجموع به نظر می رسد فوتون تونلند یا ایران خودرو پیک آپ، انتخاب مناسبی برای رقابت با وانت کاپرا، دیگر محصول چینی حاضر در بازار بارکش های سبک ایران باشد. مخصوصا انواع دو دیفرانسیل آن که در خارج از جاده، عملکرد مطلوبی را به نمایش می گذارد.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.