کاماز (Kamaz) کامیون قهرمان روس ها

0

کاماز نخستین خودروی خود را در فوریه ۱۹۷۶ عرضه کرد و اکنون پس از گذشت ۳۷ سال کامیون های ساخت کاماز به سراسر جهان صادر می گردد .کاماز همچنین به دلیل سادگی طراحی داخلی و پیشرانه های قدرتمند با کارایی بالا و استهلاک کم قهرمانی و نایب قهرمانی های فراوانی را در مسابقات رالی داکار به نام خود به ثبت رسانده است. 

kamaz-history_05

امروز کاماز بزرگ ترین تولید کننده ی کامیون در روسیه به شمار می آید . تمام کامیون های کاماز ۸ سیلندر بوده و تا کنون پیشرانه ی دیگری با تعداد سیلندر بیشتر یا کمتر برای محصولات کاماز در نظر گرفته نشده است .

محصولات کاماز ، خودروهایی پرقدرت و قابل اطمینان برای مناطق مختلف و دورافتاده به شمار می آیند و همین امر باعث گردیده است که نیروهای نظامی روسیه و بسیاری دیگر از کشورها کاماز را برای مصارف نظامی خود انتخاب کنند .

178896080

کامــاز برای ورود بـه بـازار خــودروهـای نظامی با ایجاد خانواده ای نظامی در محصولات خود مدلهای Kamaz 6350 (8x8) ، Kamaz 5350 (6x6) وKamaz 4350 ( 4x4 ) ، کامیون های خود را با ظرفیت حمل بار به ترتیب ۱۰ تن ، ۶ تن و ۴ تن معرفی کرد .

خانــواده ی خـودروهـای نـظامی کاماز با نام کامیون های نظامی موستانگ شناخته می شوند . در حال حاضر کاماز برای این خانواده پیشرانه ی  Euro2 با قدرت ۳۶۰ اسب بخار را درنظرگرفته است.

kamaz_6560

پیشرانه ی خانواده ی موستانگ کاماز از سیستم توربوشارژی با نام Aftercooling یا هوا به هوا استفاده می کنند . این سیستم برای شرایطی طراحی شده است که
توربو و سوپرشارژ در آن با مشکل مواجه هستند . قرار گرفتن در ارتفاع و در نتیجه افت فشارهوا شرایطی را پدید می آورد که سیستم های توربوشارژ و سوپرشارژ عملکرد نامناسبی را از خود نشان دهند.

dakar-rally (2)

توربوشارژهای کاماز برای ارتفاعات بالای ۴۵۰۰ بدون از دست دادن قدرت با افزایش بهره وری سوخت بین ۱۵ تا ۲۰ درصد و نیز کارکرد بدون مشکل و مطمئن در شرایط برودت تا۵۰ – درجه سانتی گراد را برای کامیون های کاماز ایجاد می کند.

در قسمت انتقال نیرو ، ۳ گیربکس خاص برای موستانگ های کاماز طراحی و ساخته شده است . ۲ جعبه دنده ی ۱۰ سرعته با کدهای ۴۳۵۰ و ۵۳۵۰ و گیربکس ۹ سرعته با کد ۶۳۵۰  . با نصب و راه اندازی گیربکس ZF 16s151 برای کامیون های کاماز بهترین عملکرد را در شرایط آف رود به همراه خواهد داشت.

6560-1

Kamaz 1260  نام تایرهای مخصوص کامیون های نظامی موستانگ کاماز است. تنظیم فشار باد این تایرها در اختیار راننده است تا در شرایط مختلف Off Road  بتواند آن ها را کم یا زیاد نماید . این سیستم باعث افزایش توانایی کامیون های نظامی موستانگ کاماز در شرایط آف رود و مسیرهای صعب العبور می گردد.

kamaz-red-bull-dakar-truck-wheel-in-air

علاوه بر این ، امکا نا ت خاص و منحصر به فردی دیگری نیز برای کامیون های خانواده ی موستانگ کاماز در نظر گرفته شده است .  امکاناتی همچون قفل دیفرانسیل ، سیستم تصفیه ی هوا ، سیستم های پیشرفته ی ترمز ، سیستم کنترل هرزگردی در لحظه ی حرکت با حداکثر توان و بسیاری امکانات دیگر که به شکل آپشن های مطرح در محصولات دیگر تولیدکنندگان وجود دارد.

111228_kamaz_02

خودروهای نظامی خانواده ی موستانگ کاماز ، فضایی مناسب و راحت برای راننده و خدمه ی آن فراهم ساخته اند . فضای داخلی این سری از خودروهای نظامی دارای
فضای مناسبی برای قرار گرفتن انواع سلاح های انفرادی است . کابین آن ها دارای رول کیج محافظ برای سرنشینان در تمامی مدل هاست .

برای بالا بردن قدرت مانور کامیون های نظامی موستانگ کاماز با نصب آنتی رول بار بر روی دیفرانسیل های آن ها ، توانایی آن را دارند که حتی با بار سنگین
نیز از عهده ی سخت ترین مانورها در بدترین شرایط متصور مسیر برآیند.

kamaz_truck_idelf_2010_international_exhibition_weapons_military_equipment_moscow_russia_001

محبوب ترین کامیون نظامی خانواده ی موستانگ کاماز ، Kamaz
۶۳۵۰ ۸٫۸  است . این کامیون قدرتمند با ظرفیت بار بسیار بالا با پیشرانه ای قدرتمند ، کامیونی توانا در عرصه های نظامی محسوب می شود.

KAMAZ-6350-376_truck_in_2012

شاخص ترین ویژگی کامیون های نظامی کاماز ، قدرت و توان حرکتی آن ها در مسیرهای offroad است . این کامیون ها علاوه بر حمل سلاح سبک و سنگین می توانند در سخت ترین شرایط محیطی از صعب العبورترین مسیرها عبور کرده و خود را به مواضع دشمن برسانند.   

kamaz-flying

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.