تکنیک های رانندگی در باران

0

2014-Toyota-Tundra-Towing-Trailer-Rain

رانندگی در باران و فصل های بهار و پاییز بسیار لذت بخش اما بسیار خطرناک و حادثه آفرین است . بر روی سطح جاده ها یک لایه از دود – خاک –  چربی و روغن حاصل از دود خودروها و دیگر آلاینده ها وجود دارد که در زمان بارش باران و در اوایل بارندگی باران با این آلاینده ها سطح جاده ها بسیار لغزنده می شود و سر خوردن خودرو حتمی است بنابراین تا زمانی که سطح جاده توسط آب باران خوب شسته نشود خطر سر خوردن و تصادف ناگهانی خودروها بسیار زیاد است . پس در این مواقع با احتیاط رانندگی کنید و فاصله طولی را با خودروی جلویی رعایت کنید .

jeep-wrangler-off-road-rain

به خاطر داشته باشید آب باران که بین لاستیک خودرو و سطح جاده قرار می گیرد اصطکاک و سطح چسبندگی را کاهش می دهد و سرعت شما هر مقدار که بیشتر باشد چسبندگی خودرو شما به میزان قابل توجهه کاهش خواهد یافت . در هنگام رانندگی دید راننده کم می شود و ترمز اتومبیل مانند روز های آفتابی کارایی ندارد بنابراین ضروری است تا رانندگان دقت بیشتری کنند و همانطور که ذکر شد در زمان آغاز بارندگی زمین بسیار لغزنده می شود چرا که ذرات آلوده در هوا شسته شده و در سطح جاده و خیابان با چربی و روغن موجود ادغام شده و باعث لغزندگی سطح جاده و درنتیجه ناکارآمدی ترمزهای اتومبیل می شود.Ian Britton

 

هنگامی که سرعت خودرو دو برابر شود فاصله ترمزگیری چهار برابر می شود و چنانچه لاستیک ها ساییده باشد این فاصله افزایش خواهد یافت به طور مثال اگر خودرو ۱۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد با توجه به ضخامت عاج لاستیک فاصله توقف خودرو به صورت زیر خواهد بود.

ضخامت لاستیک (میلیمتر)                                         فاصله توقف (متر)

۸-                                                                      ۷۰-

۴-                                                                      ۸۲-

۳-                                                                       ۸۷-

۲-                                                                       ۹۷-

۱-                                                                      ۱۱۸

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.