توقف تولید اف جی کروزر در کمپانی تویوتا

0

 

toyota1

ss410hf_3_4_front_500

اخبار شنیده شده از تویوتا حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد تا با مدل منحصر بفرد بیابانی (OFF-Road) خود یعنی اف جی کروزر (FJ Cruiser ) خداحافظی نماید و از این رو تویوتا در نمایشگاه SEMA  در امریکا نسخۀ نهایی این خودرو را  با مدل ۲۰۱۴ و بعنوان آخرین سری از تولید این خودرو به بازار جهانی معرفی نمود .

تویوتا اف جی کروزر تریل تیم نسخه نهایی پس از هشت سال از شروع تولید این سری و فروش بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه از آن به عنوان حسن ختام انتخاب شده است. تویوتا FJ Trail Teams Ultimate Edition با ادای احترام به لندکروز FJ40 مدل ۱۹۶۰ با رنگ آبی بدنه و سفید جلوپنجره مشبک عرضه می‌شود. این نسخه تنها در مدل ۴×۴ یا دو دیفرانسیل و مجهز به سیستم افزایش میرایی تعلیق و سیستم ضد شوک مسابقه ای Bilstein و سیستم ثبات در سرعت بالا از طریق تنظیم خودکار کمک‌های گازی به فروش می‌رسد. یک صفحه آلومینیومی در زیر موتور قرار گرفته و چرخهای ۱۶ اینچی و تایرهای BF گودریچ نیز تکمیل کننده لباس بیرونی این خودرواند.

همچنین در این مدل ویژه نیزموتور و قوای محرکه خودرو تغییری نداشته است و همچنان از موتور ۴ لیتری v6 و با توان تولید ۲۶۰ اسب بخار استفاده شده است.

 

2011_Toyota_FJ40_Cruiser_-_First_Drive_-_Flickr_-_NRMA_New_Cars_(6)

اینک شرکت تویوتا در صدد است تا با ساخت تعداد ۲۵۰۰ عدد از نسخۀ نهایی اف جی کروزر(Toyota FJ Cruiser Ultimate Edition) با مدل ۲۰۱۴ پایان خوشی را برای این خودروی توانمند رقم زده باشد.

2011_Toyota_FJ40_Cruiser_-_First_Drive_-_Flickr_-_NRMA_New_Cars_(5)

تویوتا سعی کرده است در این نسخۀ ویژه از اف جی کروزر تمامی توانایی های این خودروی بیاباتگرد (OFF-Road) ارتقا پیدا نماید و عملکرد این خودرو را بیش از پیش تقویت نموده اند.

تویوتا قصد دارد تا این خودرو را با قیمت پایۀ ۲۷,۹۹۰ دلار از فوریۀ ۲۰۱۴ به فروش برساند اما هنوز پیش فروشی برای علاقه مندان و کلکسیونرداران صورت نگرفته است ، چرا که این خودرو بهایی بیش از این در آینده ای نه چندان دور خواهد داشت .

skinakNl8z3AHFLgmN.jpg

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.