تویوتا توندرا با ظاهری جدید+تصاویر

0

2014-toyota-tundra-01

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا، وانت پیک آپ توندرا را با سه پیشرانه مختلف به بازار عرضه کرد:

engine-toyota-tacoma-2012

2008-toyota-tundra-47-liter-v-8-engine-photo-202158-s-1280x782

2014-toyota-tundra-ltd-engine

موتور شش سیلندر خورجینی ۴ لیتری با توان ۲۷۰ اسب بخار، موتور هشت سیلندر خورجینی ۴٫۶ لیتری با توان ۳۱۰ اسب بخار، و موتور هشت سیلندر خورجینی ۵٫۷ لیتری با توان ۳۸۱ اسب بخار. موتور شش سیلندر با گشتاوری در حدود ۳۷۷ نیوتن متر  طبق ارزیابی های انجام شده، مصرف سوخت این پیشرانه در سیکل شهری حدود ۱۸ لیتر و در بزرگراه حدود ۱۴ لیتر به ازای هر صد کیلومتر رانندگی تخمین زده شده است. استفاده از سوپاپ با زمان‌بندی متغیر در موتور هشت سیلندر ۴٫۶ لیتری، با افزایش نیروی گشتاور به میزان ۴۴۳ نیوتن متر، عملکرد موتور را نیز بهبود می‌بخشد. مصرف سوخت آن نیز، ۱۸ لیتر در سیکل شهری و ۱۴ لیتر در بزرگراه گزارش شده است. بهتر است بدانید استفاده از گیربکس شش سرعته اتوماتیک به صورت استاندارد در این خودرو کارایی آن را افزایش می‌دهد. موتور هشت سیلندر ۵٫۷ لیتری iForce، تمامی انتظارات را برآورده می‌کند. گشتاور این پیشرانه در حدود ۵۴۴ نیوتن متر تخمین زده شده است. این امر بدان معناست که با هر بار فشار پدال گاز، خود را در یک مسابقه درگ تصور می‌کنید و بدون توجه به وزن و اندازه این پیکاپ، با سرعت به پیش می‌رانید. با این حال، استفاده از لاستیک های معمولی در زیر توندرا غول پیکر، از چسبندگی این وانت پرقدرت می‌کاهد پس بهتر است از رینگ و لاستیک مخصوص آفرود استفاده کنید. اگر دوست داشته باشید می توانید این وانت پرقدرت و غول پیکر را از این هم پر قدرت تر کنید البته با وجود پکیجی که در ادامه به معرفی آن می پردازیم.

Toyota-Tundra Devolro (7)

devolro-diablo-10jpg-1100

معرفی پکیج مخصوص و آفرودی تویوتا توندرا با نام دیابلو :

شرکت Devolro Motor که دفتر مرکزی آن در میامی در ایالت فلوریدا واقع شده است، نخستین پکیج آفرود خود را معرفی کرد ؛ این پکیج تنها مختص آندسته از مالکان تویوتا توندرای ۲۰۱۴ است که علاقه به آفرود و ماجراجویی در دل طبیعت دارند.

1

این پکیج آفرودی مخصوص که نامش را دیابلو گذاشته اند، با آنکه مجهز به بسیاری از تجهیزات مختلف برای یک آفرود واقعی است اما مهم ترین ویژگی اش را باید کابین لوکسش دانست درحالیکه این روزها کمتر تیونری حاضر است دو ویژگی لوکس و آفرود را باهم ترکیب کند.

Toyota-Tundra Devolro (5)

برخی از ویژگی های این پکیج :

  • سپرهای جدید آلیاژ فولادی با لایه های ۸ میلیمتری محافظ
  • وینچ WARN 9500TI به همراه قلاب های جلو و عقب.
  • سیستم تعلیق FABTECH با قابلیت تغییر ارتفاع حداکثر تا ۱۵ سانتیمتر.
  • درب جدید صندوق + تغییر کامل کابین.
  • پروژکتورهای آفرود + LEDهای RIGID برای باربند + چراغ های بای زنون.
  • باک جدید بنزین با گنجایش ۱۷۴ لیتر.
  • رینگ های ۳۷ اینچی با تایرهای OPEN COUNTRY ساخت TOYO .
  • سیستم اگزوز TRD.
  • کیت ترمزهای برمبو GT.
  • قابلیت بکسل تا ۵٫۶ تن + قابلیت حمل بار تا ۱۳۶۰ کیلوگرم.

Toyota-Tundra Devolro (4)

در مورد پیشرانه این خودرو نیز این تیونر می تواند توندرا را باهمان موتور ۵٫۷ لیتری V8 استاندارد تویوتا به شما تحویل دهد که ۳۸۱ اسب بخار و بیش از ۵۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد. اما اگر خواهان قدرت بیشتری هستید پس باید پکیج سوپرشارژ تیونر را سفارش دهید که می تواند قدرت ۳۸۱ اسب بخار توندرا را به مرز ۵۰۵ اسب بخار برساند.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.