تاریخچه و مشخصات مرسدس بنز یونیماگ +تصاویر

0

UsershanDesktopBilderUnimog-WorldHistoryunimog_unimog_world_history_home_715x230

یونیماگ نام نوعی از کامیون‌های چندمنظوره و چهار چرخ محرک ساخت شرکت مرسدس بنز آلمان است. کامیون‌های یونیماگ در آغاز توسط شرکت بوهرینگر تولید می‌شدند.
نام یونیماگ کوتاه‌ شدهٔ اول واژه‌های آلمانی «UNIversal MOtor Gerät» (ماشین‌افزار موتور همه‌کاره) است. این کامیون‌ها امروزه تحت نام تجاری مرسدس بنز فروخته می‌شوند.
طرح این کامیون‌ها به سال‌های اولیه پس از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. یونیماگ‌ها در آغاز به عنوان خودروی کم‌سرعت کشاورزی جهت جابه‌جایی ابزارهای کشاورزی ساخته شدند. شاسی بلند و نرمش‌پذیر یونیماگ باعث شده تا برای راندن در زمین‌های ناهموار مناسب باشد.

Unimogs_09_1000

اولین یونیماگ در سال ۱۹۴۶ به عنوان یک نمونه اولیه توسط آلبرت فردریک طراحی و تولید شد.طراحی و تولید اولین نمونه در ژانویه ۱۹۴۶ آغاز شد و به مدت یکسال زمان برد تا به اتمام برسد. طرح مدل یونیماگ برای تولید انبوه در سال ۱۹۴۷ شروع شد. هر چند مدل نمونه این خودرو با موتور بنزینی ساخته شده بود اما سپس موتورهای دیزل OM636 دایملر بنز تولید و جایگزین نمونه بنزینی آن شد و
به عنوان موتور استاندارد بر روی یونیماگ نصب شد. از سوم June سال ۱۹۵۱ ، روزی که برای اولین بار یکی از قابل اعتمادترین غولهای آفرود ، Unimog توسط شرکت خودروسازی نام آشنا آلمانی مرسدس بنز به جهانیان معرفی شد می گذرد و امروز پس از سالها خدمت ۲۶ نوع مختلف Unimog در سخت ترین شرایط کاری در مناطق جنگی و سایتهای ساخت و ساز و نواحی صعب العبور، مرسدس تازه ترین عضو این خانواده دوست داشتنی ، Unimog Concept را در معرض نمایش عموم قرار داد .

1974MercedesBenzUnimog_01_700

جوانترین عضو خانواده Unimog ها که به احترام بزرگترین جد خود، مدل M-B 1951 با کابینی بدون سقف طراحی شده ، در اونتگارد ترین حالت ممکن ، مشخصه های طراحی قدیمی و مدرن Unmiog را در هم آمیخته است. از چشم گیرترین قسمتهای طراحی Unimog که به گفته مرسدس بنز ، نماینده چهره جدید کلیه خودروهای تجاری جدید این کمپانیست ، می توان به سپرهای بزرگ و برجسته ، رینگهای عظیم با طرح ۵ پر و چراغهای جلو که در آنها از LED استفاده شده است اشاره کرد . رنگ سبز روشن این کانسپت نیز با الهام از قورباغه سمی که قادر به حرکت در سخت ترین شرایط در خاک و آب است انتخاب شده است.Unimog Concept غول سبز دایملر بر روی شاسی مدرن ترین Unimog – مدل U5000 – استوار شده است و برای جلوه بیشتر یکی از مهم ترین قسمتهای تعلیق بی نقص Unimog ، فنرلولهای عظیم آن با رنگ قرمز پوشش داده شده اند.

unimogs

مهمترین شاخصه این کامیون مسطح ماندن اتاق آن در ناهمواری هاست. به طوری که اگر در هر نوع ناهمواری قرار گیرد تنها چرخهایش جابجا می شوند و کمک فنرهای خاص آن اتاق را صاف نگاه می دارند. در نا همواری‌های شدید نیز این فنرهای خاص باعث جلوگیری از بلند شدن چرخ از روی زمین و از دست دادن ایستایی کامیون می شود.

0000a121_medium

دو دهه محبوبیت مرسدس بنز یونیماگ
نشریه معتبر «آف‌رود» برای سومین سال پیاپی مرسدس‌بنزمدل یونیماگ را به عنوان بهترین خودرو جاده‌ای(خارج شهر) سال برگزید. یونیماگ پیش از این نیز از سوی مجله «آل‌ویل درایو» مونیخ که در زمره معتبرترین نشریات منتشر شده در حوزه خودروهای نیمه‌سنگین و سنگین است به عنوان خودرو سال انتخاب شده بود. جالب اینجاست که این خودرو در هر دو بخش منتقدین و خوانندگان موفق شده است با اختلاف فاحشی رقبای خود را کنار بزند.
نشریه آف‌رود در حالی مرسدس یونیماگ را به عنوان بهترین خودرو جاده‌ای برگزیده است که از میان بیش از ۵۶۰۰۰ خواننده شرکت‌کننده در این رأی‌گیری اکثریت قاطعی در حدود ۵۹ درصد آرای خود را به نفع این مدل موفق بنز ثبت کرده بودند. سهم سایر ۷۹ خودرو دیگر عرضه شده در این رقابت تنها ۴۱ درصد بوده است! خوانندگان نشریه اما در انتخاب بهترین خودرو کلاسیک نیز مرسدس کلاس جی را برگزیده‌اند تا به این ترتیب خودروساز معتبر آلمان حداقل در دو گروه از مجموع ۸ گروه عنوان بهترین خودرو سال را به خود اختصاص دهد.

1300BF14

در انتخاب خودروهای جاده‌ای (خارج از شهر) معیارهایی چون توانایی حمل و نقل بار و کالا در مسافت‌های طولانی و قابلیت کاربری گوناگون نیز لحاظ شده‌اند. مرسدس یونیماگ که هم‌اکنون همزمان توسط پلیس و آتش‌نشانی آلمان به کار گرفته شده و در مواردی صحبت از به کارگیری آن در برخی کارکردهای نظامی هم به میان آمده است از همان ابتدا به باور خود کارشناسان هم بی‌رقیب به نظر می‌رسید. شاسی مستحکم این خودرو به همراه محورهای مستحکم آن باعث می‌شود تا خودرو هنگام عبور از دشوارترین فراز و نشیب‌ها هم دچار هیچ مشکلی نشود. در این میان قدرت و توان فوق‌العاده خودرو هم به آن این امکان را می‌دهد که حتی در مسیرهای ناهموار هم بتواند بار سنگینی را حمل کند.

700px-NormalVsPortalAxle.svg

Fording-Unimog-Approach-Departure-Angles-mongingalong.co_.uk_

the-unimog-off-road-vehicle-of-the-year-2012-1

موفقیت این مدل از ساخته‌های مرسدس بنز اما به توفیق چند سال اخیر آن محدود نمی‌شود.یونیماگ یا در واقع بهتر است نام واقعی آن در هنگام عرضه «فونماگ» یا u 90 در همان نخستین سال ورود به بازارهای جهانی یعنی سال۱۹۹۴ به عنوان یکی از بهترین خودروهای چند کاره در بازار که دارای تمامی مشخصات و ویژگی‌های خودروهای شهری، تفریحی، جاده‌ای و حتی کار و تجاری بود، برگزیده شده و عنوان خودرو سال را از آن خود کرد. از آن سال به بعد در بیش از دو دهه از تولید مدل‌های مختلف این خودرو، محبوبیتآن همچنان حفظ شده است. یونیماگ که از سال۲۰۰۲ تاکنون در سه مدل u 3000، u 4000 و u 5000 تولید و به بازار عرضه می‌شود.

Mercedes_Benz_Unimog

معمولا توسط ادارات آتش‌نشانی، خدمات شهری، مراکز امداد و کمک‌رسانی به حادثه دیدگان،جنگلبانی، حمل‌ونقل بار و محموله پستی و … به کار گرفته می‌شوند.مدیران شرکت امیدوارند از سال آینده با عرضه چندین مدل دیگر به بازار بتوانند میزان نفوذ این خودرو در میان خانواده‌ها را هم افزایش دهند. یونیماگ در حال حاضر بیشتر خودرویی مطلوب و مناسب برای فعالیت‌های منظم اداری و یا تجاری است، اما مدیران بنز معتقدند با اندکی افزایش امکانات و برخی تعدیلات در طراحی داخلی این خودرو می‌توانند آن را به راحتی تبدیل به خودرویی کنند که حتی در خارج از ساعات کار هم اعضای خانواده از نشستن در آن لذت ببرند. یونیماگ‌های جدید به این ترتیب به اس‌یووی‌هایی قدرتمند و چندکاره تبدیل خواهند شد.

8716899143_816e9af4a6_b

مدل ۱۹۷۵باموتور قدرتمند بنز۹۱۱ کمپرسی {۸دنده جلو و۴دنده عقب}قابلیت یدک کشیدن ۷۰ تن بار به علت قدرت زیاد هنگام حرکت بر روی سطح صاف میتوان با دنده ۶ حرکت کرد وداری یک تیغ آبشن فابریک که جلوی ماشین نصب میشود توضیح اینکه ارتفاع این خودرو بسیار زیاد بوده ومیتواند از صعب العبور ترین مکانها عبور کند دارای قفل دیفرانسیل جلو وعقب.

U416_long9f

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.