روشنایی زیرخودروهای شاسی بلند با پروژکتورهایLED

0

offroad4x4 در این مقاله قصد دارد تا شما را با نحوه رانندگی در شب و چگونگی نصب و استفاده از پروژکتورها در خودروهای دودیفرانسیل آشنا کند. پس با ما همراه باشید.

F7147UTGHHILTPG.LARGE

پیمودن مسیرهای صعب العبور آن هم در شب با وجود دارا بودن لذت خاص خود اما خطراتی نیز به همراه دارد. بسیاری از اتفاقات و صدمات رانندگی در شب به علت عدم دید کافی و برخورد با موانع طبیعی است. با استفاده از روشنایی در زیر اتومبیلتان خواهید توانست سفری لذت بخش داشته باشید.روشنایی در زمان تاریک شدن هوا و شب برای دید در مناطق صعب العبور و خارج از جاده بسیار ضروری می باشد در نتیجه حتما شما هم از پروژکتورهای زیادی در جلو و اطراف خودروی شاسی بلند خود استفاده کرده اید اما در این مقاله قصد داریم شما را با زاویه ای دیگر از نصب پروژکتورها در شاسی بلند هایتان آشنا کنیم حتما برای شما اتفاق افتاده که درهنگام رانندگی در شب ناگهان صدایی از زیر خودرو شنیده شود و متوجه برخورد موانع طبیعی به زیر اتومبیلتان و آسیب دیدن اتومبیل شده باشید و به دلیل عدم وجود روشنایی کامل و یا عدم دسترسی کامل به زیر خودرو جهت بررسی خودرو با مشکل مواجه شده باشید. پس شما را با نوعی دیگر از پروژکتورها آشنا می کنیم.

RockLights_Tantrum

پروژکتورهای لایت اسپاتس راک :

پروژکتورهای راک این امکان را فراهم می کنند تا در تاریکی شب بتوانید زیر اتومبیل و نیز اطراف لاستیک های خودروی خود را به راحتی ببینید. این پروژکتورها در مناطق صعب العبور و سنگلاخی خارج از جاده بسیار کارآمد هستند. پروژکتورها باید به اندازه کافی روشنایی داشته باشند تا به راحتی بتوان زیر خودرو را دید اما نور بیش از حد آنها نیز مانع رانندگی می شود پس باید نور به حدی باشد که مانع دید راننده نشود.

663001104_o

لایت اسپاتس از LED (دیودهای ناشر نور) که بر روی صفحه یک PC قرار دارند تشکیل شده که در یک محفظه رزین پلی یورتن قرار رفته است. در پشت پروژکتور , آهن ربایی قوی قرار گرفته است. ساختار پروژکتور به گونه ای است که ضد آب بوده و می توان آن را بوسیله پیچ و مهره نیز نصب کرد. و یا به کمک آهن ربای پشت چراغ آن را بر روی سطوح فلزی تنظیم و سپس نصب نمود.

علت پرطرفدار شدن آهن ربای پشت چراغ امکان نصب آن در هر قسمتی از اتومبیل است شما می توانید به راحتی آن را در جای مورد نظر خود تنظیم کنید سپس به کمک پیچ ثابت نمایید.

662998444_o

نصب پروژکتور در داخل گلگیر جلو و بر روی چرخ جلو

اتومبیل های آفرودی و بیابانی دارای ۶ پروژکتور,یک کلید و سیم کشی مورد نیاز در زیر شاسی هستند. بنابراین توصیه می شود که پروژکتورهایی بر روی یکی از قسمت های جلویی,پشت هر یک از لاستیک های جلو در جلوی هریک لاستیک های عقب تعبیه نموده, یک پروژکتور هم در پشت ماشین و زیر خودرو نصب کنید با چنین ترکیبی زیر اتومبیلتان به راحتی قابل رویت خواهد بود.

662998432_o

نصب پروژکتور در داخل گلگیر عقب و در قسمت جلوی چرخ عقب

استفاده از ۵ پروژکتور برای این قسمت ها پیشنهاد مناسبی خواهد بود به انضمام دو پروژکتور در جلوی لاستیک ها و نیز چراغ های عقب به همان ترتیبی که در بخش قبل شرح داده شد.

01095201109200502345752

این نوع پروژکتور ها با توجه به مورد مصرف آنها و استفاده از آنها در زیر خودرو و شرایط سخت و مسیرهای ناهموار به صورت ضد آب و بسیار مقاوم و محکم ساخته شده اند بصورتی که آنقدر مقاومند که به نظر می رسد ضد گلوله باشند و همچنین هیچگاه به علت نفوذ آب و یا گل و لای دچار مشکل نخواهند شد.

در پایان باید یادآوری شود که معرفی ابزار و ادوات تنها جهت آشنایی و اطلاع از تولید و روش استفاده از آنها در کشورهای دیگر نیست بلکه فکر و ایده اجرا و تولید این تجهیزات و ملزومات سفرهای آف رود را در ذهن علاقه مندان و جوانان با استعداد کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران پرورانده و این امکان را فراهم می کند تا با کمی خلاقیت و صرف وقت بتوان مشابه آن و حتی نمونه بهینه تر اینگونه وسایل را طراحی و تولید نمود.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.