رالی داکار ۲۰۱۵ با پژو ۲۰۰۸

0

خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که پژو با همکاری ردبول قصد دارد با خودروی جدیدش یعنی Peugeot 2008 DKR پس از ۲۵ سال یک بار دیگر در این رالی بزرگ یعنی رالی داکار ۲۰۱۵ شرکت کند.

5

پژو ۲۰۰۸DKR دارای یک موتور توربوی دوقلوی دیزلی ۶ سیلندرمی باشد که ۳۴۰ اسب بخار قدرت با ۸۰۰ نیوتون متر گشتاور را به کمک جعبه‌دنده ۶ سرعته خود تولید می‌کند. نکته قابل توجه این خودرو تک دیفرانسیل بودن آن است. این در حالی است که تمام خودروهای شرکت‌کننده در این رالی دو دیفرانسیل هستند. تک دیفرانسیل بودن آن اجازه استفاده از تایرهای بزرگ‌تر با برآمدگی کوتاه‌تر در جلو و همچنین اجازه استفاده از سیستم تعلیق ۴۶۰ میلی‌متری را به‌جای ۲۵۰ میلی‌متری می‌دهد.

1638335370410077217

رالی داکار، معتبرترین و بزرگ‌ترین رالی رقابت‌های جهانی ورزش اتومبیلرانی و موتورسواری حرفه‌ای است. که هر ساله در بخش های کامیون و اتومبیل و موتور سیکلت در ناهموار ترین منطقه ها برگزار می شود و رانندگان حرفه ای با تمام مهارت خود در آن به رقابت می پردازند.

frame_ext

رالی داکار ۲۰۱۵ روز ۴ ژانویه از بوئنوس آیرس آغاز و ۱۷ ژانویه در بوئنوس آیرس به پایان می رسد و کاخ ریاست جمهوری آرژانتین خط شروع و پایان مسابقات رالی داکار ۲۰۱۵ خواهد بود.

PEUGEOT-2008-DKR-2

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.