مشخصات فنی و آپشن های JAC S5

0

ab20130318165514

این خودرو به دلیل دارا بودن امکانات و قابلیت های ویژه و بی نظیر در مقایسه با دیگر شاسی بلندهای چینی موجود در بازار از بازار فروش بهتر و همچنین محبوبیت بیشتری در میان مشتریان برخوردار می باشد. این شاسی بلند چینی حتی وارد رقابت سخت و نفس گیری با رقبای ژاپنی و کره ای شده است که در برخی موارد از این دو رقیب جلو افتاده است.

car4_b-600x300

این خودرو از نظر قیمت هم بسیار مناسب است به گونه ای که مشتریان تا پیش از عرضه این شاسی بلند با موجودی ۱۰۰ میلیون تومان انتخاب های زیادی در بین شاسی بلندهای موجود در بازار نداشتند و حتی گاهی هم خرید خودروهای دست دوم شرکت های معتبر ژاپنی و کره ای و… را به خرید برخی به اصطلاح شاسی بلند چینی صفر کیلومتر ترجیح می دادند ولی با ورود  JAC S5 به بازار خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان یک تحول عظیم در این بازار رخ داد و در مدت کوتاهی پس از اعلام فروش این خودرو ظرفیت های شرکت کرمان موتور برای این خودرو تا پایان بهار ۹۴ تکمیل شد به نظر شما علت چه می تواند باشد شاید به دلیل قیمت مناسب این خودرو با توجه به امکانات و آپشن های بسیار آن باشد و یا دلیل دیگر مجهز بودن این شاسی بلند به یک پیشرانه ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر و با توانایی تولید ۱۷۳ اسب بخار نیرو باشد که این خودرو را در ردیف رقبای ژاپنی و کره ای خود و با پیشرانه های ۲/۴ و ۲/۵ لیتری قرار می دهد. بهتر است آپشن ها و امکانات این خودرو را بصورت کامل تر مورد بررسی قرار بدهیم.

jac_bg_gal_s5_1

پیشرانه ۲ لیتری مجهز به توربو شارژر

این خودرو مجهز به یک پیشرانه ۲ لیتری است که با یک توربو شارژر همراه شده است و توانایی تولید ۱۷۳ اسب بخار یعنی عددی معادل قدرت شاسی بلندهای ژاپنی و کره ای هم رده اش با پیشرانه های به ترتیب ۲/۴ و ۲/۵ لیتری را دارد. و حداکثر گشتاور S5 عدد ۲۳۵ نیوتن متر از دور ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ را نشان می دهد . همه این موارد برای متفاوت بودن این خودرو با رقبای خود کافی به نظر می آید.

1417329720_page_37787_2_img_0435

گیربکس ۶ سرعته دستی

اکثر خودروهای مجهز به گیربکس دستی که در بازار عرضه شده اند یا بهتر است بگوییم ۹۰ درصد خودروهای مجهز به گیربکس دستی حداکثر به گیربکس ۵ سرعته مجهز بوده اند اما S5  با گیربکس ۶ سرعته خود, مصرف بهینه و کنترل ایده آل شتاب و سرعت را به مشتریانش پیشنهاد می دهد. S5 به کمک این گیربکس و با توجه به وزن ۱/۵ تنی اش حدودا به ۱۰ ثانیه زمان برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد که این زمان در رقبای کره ای حدود یک تا دو ثانیه بیشتر است. همچنین مصرف سوخت این خودرو ۷/۷ لیتر در سیکل ترکیبی اعلام شده است.

 

jac_bg_gal_s5_2-e1417500280508

قابلیت های ویژه حرکت در شیب

برای حرکت در سربلایی یا سراشیبی S5 دو آپشن الکترونیکی قابل اطمینان را برای حفظ امنیت بیشتر در اختیار شما قرار می دهد. سیستم HAC یا کنترل حرکت در سربالایی هرچند کلیدی در داخل کابین ندارد اما با فشردن پدال ترمز به مدت چند ثانیه فعال می شود. این سیستم بیشتر در خودروهای اتوماتیک به چشم می خورد و در S5 دنده ای عملکرد جالبی دارد. فرض کنید در یک مسیر سربالایی توقف می کنید و قصد دارید مجددا حرکت را آغاز کنید. در یک خودرو دنده ای مطمئنا در بهترین حالت هم کمی به سمت عقب حرکت می کنید و سپس حرکت را آغاز می کنید اما اگر در S5 پدال ترمز را برای چند ثانیه فشار دهید این سیستم وارد عمل شده و بعد از بلند کردن پا از روی پدال ترمز خودرو برای چند ثانیه متوقف می ماند و به عقب حرکت نمی کند. با این سیستم شروع حرکت شما مشابه آغاز حرکت در یک مسیر مستقیم خواهد بود.

قابلیت دیگر این خودرو سیستم HDS یا کنترل سرعت در سراشیبی است. این سیستم در شیب های تند شروع به کار می کند به گونه ای که با اعمال ترمز به صورت اتوماتیک از اوج گیری سرعت خودرو جلوگیری می کند و آن را متناسب با شیب با سرعتی مطمئن و بدون نیاز به دخالت راننده به حرکت در می آورد.

jac-rein-s5-03

قابلیت ها و امکانات ایمنی

S5 به عنوان یکی از معدود شاسی بلندهای با قیمت زیر ۱۰۰ میلیون تومان در بازار به سیستم الکترونیکی پایداری ESP و سیستم کنترل کشش TSC مجهز است. این خودرو همچنین برای هر چهار چرخ از ترمز ABS و سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD بهره می برد. همچنین این خودرو مجهز به سیستم کنترل فشار باد تایرها (TPMS) برای هر چهار چرخ و بصورت دائمی می باشد.

ab20130318165342

آپشن های رفاهی

S5 در کنار بهره گیری از آپشن ها و مشخصات فنی قابل توجه و متفاوت, به سانروف دو حالته – سیستم تهویه مطبوع دستی با مکانیسم عملکرد دیجیتالی و نمایشگر بزرگ مجهز به ویندوز CE و ورودی های AUX و USB مجهز است. روی فرمان این خودرو امکان تنظیم سیستم صوتی و اتصال تلفن همراه به سیستم بلوتوث مهیا شده است. صندلی ها, فرمان و دسته دنده نیز به روکش چرم مزین شده اند.

قیمت

S5 به عنوان خودرویی با مشخصات فنی مشابه نمونه کره ای که قیمت هایی بالای ۱۰۰ میلیون تومان دارند و آپشن هایی که در مجموع در خودرویی با هزینه ۱۵۰ میلیون تومان می توانید داشته باشید حتی در صورت عرضه با قیمت حدود ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هم می توانست هیجان انگیز باشد اما انتخاب قیمت ۷۰ تا ۷۵ میلیون تومان خود نکته ای برای تمایز این خودرو با چنین مشخصات فنی و امکاناتی است.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.