بررسی انواع کلاس خودروهای شاسی بلند

0

bendix_4wd-suv_logo_lr_1

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد با تفاوت ها و کلاس بندی خودرو ها آشنا نباشید. و به عنوان مثال انواع اتومبیل های با کمی اختلاف ارتفاع از سطح زمین را شاسی بلند بنامید اما باید بدانید همه این اتومبیل ها در یک رده و گروه قرار نمی گیرند و با توجه به قابلیت ها و امکانات و طراحی آنها در چند گروه قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم انواع شاسی بلند ها و نحوه گروه بندی آنها را به شما معرفی نماییم پس با ما همراه باشید.

آفرود (Off-Road)

land-rover-defender-3-1
به خودروهای دودیفرانسیل شاسی بلند، خودروهای آف رودی می گویند. این کلاس متشکل از ۲ عضو می باشد.

 

اس یو وی (Sport Utility Vehicle)

Range Rover Sport motor car. Image from Range Rover internet pag

به خودروهای دودیفرانسیلی می گویند که نسبت به اتومبیل های دیگر، ارتفاع زیادی از سطح زمین داشته و توانایی عبور از جاده های ناهموار را داشته باشند این نوع خودرو ها نیز با توجه به وزن – اندازه و نوع طراحی و همچنین نوع پیشرانه آنها به دسته های اس یو وی های بزرگ – متوسط و کوچک تقسیم بندی می شوند. شرکت های بزرگ خودرو سازی در جهان وجود دارند که خودروهایی در این کلاس طراحی و تولید می کنند.

 

کراس اور (Crossover)

bmw x6 wallpaper-pkAF

کراس اور ها در حقیقت در گروهی مابین استیشن و اس یو وی قرار می گیرند. خودروهای این گروه تمام توانایی ها و قابلیت های یک SUV را ندارند و ارتفاع شان از سطح زمین نیز کم تر است. BMW X6  یک نمونه شاخص از این گروه است.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.