ویتو, ون دو دیفرانسیل مرسدس بنز

0

Mercedes-Vito-4WD-8باتوجه به قابلیت ها و امکانات خودروهای دو دیفرانسیل یا چهار چرخ محرک و افزایش روزافزون محبوبیت این نوع خودروها در بین مردم در سراسر جهان و همچنین عدم وجود بازار پررونق برای خودروهای در کلاس ون و مینی ون, برخی از شرکت های معتبر خودروسازی از جمله شرکت آلمانی مرسدس بنز تصمیم به طراحی نوع جدیدی از خودرو و با ترکیب کلاس دو نوع خودرو یعنی ون و مینی ون با دو دیفرانسیل و چهار چرخ محرک گرفته است.

 

Mercedes-Vito-4WD-4

قضاوت در مورد اینکه خودروهای ون می‌توانند باز هم محبوبیت سابق خود را به دست آورند یا خیر، دشوار است. در عوض سازندگان خودرو می‌خواهند با افزودن قابلیت‌های گوناگون و کارایی بالاتر به خودروهای ون و مینی ون، همچنان امید به زندگی را در این نوع خودروها، زنده نگاه دارند. بنابراین دیدن یک مرسدس بنز مدل ویتو مجهز به سیستم چهار چرخ محرک یا دو دیفرانسیل چندان باعث تعجب نخواهد شد.

Mercedes-Vito-4WD-5

مرسدس بنز ویتو جدید ۴×۴ با توزیع گشتاور ۴۵ درصد روی محور جلو و ۵۵ درصد روی محور عقب و سیستم کشش الکترونیکی ۴ETS همراه با ESP و ASR به خوبی عملکردی کاربردی و مطمئن را در مسیرها و جاده‌های مختلف به نمایش خواهد گذاشت. طراحی اصولی و جمع و جور سیستم درایو چهار چرخ در فقدان یک قفل دیفرانسیل معمول، بدین معنی است که نسخه ۴×۴ مرسدس ویتو تنها ۵۰ کیلوگرم، وزن بیشتری از مدل دیفرانسیل عقب آن دارد.

Der neue Mercedes-Benz Vito 4x4

تطبیق‌ پذیری این خودرو با مسیرهای لغزنده و برفی و قابلیت کشش مناسب از ویژگی های این خودرو است که آن را با سایر ون ها و مینی ون ها متفاوت می کند و باعث اغوای مشتریان ثروتمندی می‌شود که به دنبال چنین خودروهایی هستند. قدرتمندترین نسخه بنز ویتو از یک پیشرانه توربودیزل ۲٫۱ لیتری سود می‌برد که ۱۹۰ اسب بخار قدرت و ۴۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد و با کمک یک گیربکس هفت سرعته اتوماتیک ۷G ترونیک، سواری رویایی و فراتر از انتظاری را ارائه می‌نماید. ویتو ۱۱۹ بلوتک می‌تواند به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و مصرف سوخت ترکیبی آن تنها ۶٫۴ لیتر در صد کیلومتر می‌باشد. این پیشرانه با استانداردهای یورو ۶ سازگار است و در هر کیلومتر، ۱۶۹ گرم دی اکسید کربن تولید می‌کند.

قیمت بنز ویتوی نسخه چهار چرخ محرک ۱۹۰ اسبی در کشور آلمان به ۳۶ هزار یورو می‌رسد در حالی که نسخه های ضعیف‌تر آن با پیشرانه‌های ۱۳۶ و ۱۶۰ اسبی نیز به‌زودی با قیمتی پایین‌تر به بازار عرضه خواهند شد.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.