آنچه را که یک راننده درفصل زمستان باید درخودرو داشته باشد

0

j2nzfyicpqh278fuurb

فصل زمستان هرچند با زیبایی های بسیار خود باعث خوشحالی مردم می شود اما باید همیشه در نظر داشته باشیم که رانندگی و سفر در این فصل مقداری با دیگر فصول سال تفاوت دارد. در این فصل باید بیش از پیش در رانندگی و سفرها دقت کنیم و لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود و خودرو را همواره همراه خود در خودرو داشته باشیم تا در شرایط بحرانی مانند تصادفات – نقص فنی خودرو – گیر افتادن در برف و کولاک و… دچار مشکل نشویم.

در این مقاله لوازم و تجهیزاتی را معرفی خواهیم کرد که یک راننده با تجربه و حرفه ای همیشه در خودرو به همراه دارد. پس با ما همراه باشید

635512246779697792-469153943

علاوه بر ابزار معمولی اتومبیل از قبیل (پیچ گوشتی – انبردست و انواع آچار ) به شما توصیه می کنیم لوازم و تجهیزات زیر را همیشه در اتومبیل خود به همراه داشته باشید.

 

hi_lift_jack

* اگر خودروی شما مجهز به جک Hi-lift است حتما تجهیزات اضافی آن از جمله پایه نگهدارنده را تهیه کنید و همراه خود داشته باشید در غیر اینصورت و اگر خودروی شما مجهز به این نوع جک نیست, یک صفحه فولادی به قطر حداقل ۳ میلی متر و به ابعاد ۳۰×۲۰ سانتی متر جهت قراردادن زیر پایه جک در زمین نرم یا روی برف را تهیه کنید و همراه داشته باشید.

eq_sand_matsA

* اگر خودروی شما مجهز به وافل برد است برای آن محل مناسبی را در نظر بگیرید و آن را نصب کنید و همراه داشته باشید تا در مواقعی که خودرو در شن – گل و یا برف گیر افتاد و شروع به بکسواد کرد شما به راحتی به کمک این وسیله که در انواع و اشکال و اندازه های مختلف در بازار وجود دارد. و طبق مقالات قبلی که به معرفی و آموزش کار با این وسیله پرداختیم می توانید خودرو را بیرون بکشید و از آن مسیر عبور کنید. اما اگر این وسیله نبود می توانید از قالی کهنه یا موکت با ابعاد پیشنهادی ۱۰۰×۵۰ سانتی متر برای قرار دادن زیر لاستیک خودرو در این چنین مواقعی استفاده نمود.

123

* یک قرقره سیم آهنی جهت بکسل کردن, یک عدد نوار چسب و یک قرقره نخ طنابی

* یک جفت کابل برای اتصال باتری به باتری به صورت موازی با گیره های سوسماری

* یک ظرف ۵ لیتری برای تهیه سوخت و یک ظرف ۵ لیتری برای آب ( البته مقدار آن ها با توجه به مدت زمان سفر و همچنین مسیر و مقصد سفر متغیر است)

* انواع لامپ چراغ

* چراغ قوه و چراغ های قابل شارژ و علائم و چراغ های هشدار دهنده

* انواع فیوز

* کپسول آتشنشانی

* زنجیر چرخ

* دستکش کار

* پتو و لباس گرم

* مواد غذایی و دارو به مقدار لازم

* دستگاه پمپ باد فندکی خودرو و یا تلمبه های باد مخصوص خودرو

* پیچ گوشتی دو سو در اندازه های ۳ – ۵ – ۸ – ۱۳ و پیچ گوشتی ۴ سر

* آچار به اندازه های ۲۲ – ۱۹ – ۱۷ – ۱۵ – ۱۴ – ۱۳ – ۱۲ – ۱۱ – ۱۰ – ۹ – ۷ همچنین آچار رینگ کج در اندازه های ۱۹ – ۱۷ – ۱۶ – ۱۴ – ۱۳ – ۱۱ – ۱۰ و سری آچار شش گوش آلن

* آچار شمع

* اره آهن بر کوچک

* سوهان تخت دو یاسه

* سوهان کنتاکت

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.