بازدیدخودرو پیش از سفر در فصل زمستان

0

635512246779697792-469153943

۱- سطح آب رادیاتور, مخزن شیشه شور,الکترولیت باطری را بازدید و در صورت نیاز اضافه نمایید.

۲ – ترمز ها و ترمز دستی را بررسی کنید که عیب و ایرادی نداشته باشند و در صورت نیاز به تعمیر و رفع عیب حتما قبل از سفر نسبت به رفع عیب آن اقدام نمایید زیرا نقص در سیستم ترمزها در صورت بروز حادثه سبب خسارات جبران ناپذیری خواهد شد.

۳ – لنت های ترمز را بررسی کنید  در صورت نیاز تعویض نمایید.

۴ – لوله ها و بست ها و اتصالات مخزن روغن ترمز, سیلندر های ترمز و به طورکلی سیستم ترمز را از نظر وجود خراشیدگی یا ترک , پوسیدگی یا نشتی و هرگونه نقص دیگر بررسی نمایید و در صورت لزوم قطعه مورد نظر را تعویض نمایید.

۵ – دنده ها و دنده کمکی و پلوس خلاص کن ها را مورد بررسی و آزمایش قرار دهید و از صحت عملکرد آن اطمینان یابید.

۶ – تمام چراغ ها را اعم از چراغ های ترمز,دنده عقب,دینام,چراغ های کوچکعقب و جلو,نور بالا و پایین و راهنما را از نظر سالم بودن بررسی نمایید.

۷ – تایرها را از نظر فرسودگی,لاستیک سایی,فشار باد و صدمات احتمالی مورد بررسی قرار دهید و همچنین در این فصل همراه داشتن زنجیر چرخ در خودرو ضروری و بسیار مهم است.

utsl2zg0uav1shrqxvfg

۸ – فرمان را از نظر روان و دقیق بودن (نداشتن خلاصی) و همچنین بست ها و اتصالات آن را از نظر فرسودگی یا آسیب دیدگی بررسی نمایید.(در صورت بروز و وجود نقص فنی در این سیستم حتما قبل از سفر به تعمیرگاه مراجعه شود و نقص فنی را برطرف نمایید.

۹ – تسمه ها و تسمه پروانه را از نظر رگلاژ و سالم بودن و سیستم خنک کننده و رادیاتور و همچنین لوله های آب را از نظر پوسیدگی و یا نشتی احتمالی مورد بررسی قرار دهید.

۱۰ – سیستم سوخت رسانی را بررسی و تمیز نمایید ( هواکش, فیلتر بنزین,پمپ بنزین و لوله های انتقال بنزین از باک به پمپ بنزین و از پمپ بنزین به انژکتور یا کاربراتور ) و میزان سوخت لازم برای این سفر را در نظر بگیرید و بهتر است با از سوخت مناسب خودرو استفاده شود و همچنین باک خودرو را پر کنید تا در مسیر و به علت نبودن جایگاه و یا به دلیل شرایط بد آب و هوایی و برف و کولاک در محورها و احتمال گیر افتادن در برف و سرما با کمبود و اتمام سوخت مواجه نشوید.

۱۱ – سیستم الکترونیکی و برق خودرو را از نظر وجود نقص های احتمالی و اتصالی و یا بریدگی سیم ها و… مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم قطعه مورد نظر را تعویض نمایید.

۱۲ – قفل درب ها,کمربند ایمنی,بوق,برف پاک کن , آمپر ها و درجه های کیلومتر شمار و دور موتور و درجه بنزین و آب و روغن را بررسی نمایید و در صورت وجود نقص و یا معیوب بودن قطعات تعویض نمایید.

۱۳ – از وجود جعبه ابزار کامل و متناسب با خودرو و همچنین جک و لاستیک زاپاس مناسب و با درجه باد تنظیم شده و همچنین دستکش و لوازم و قطعات مورد نیاز خودرو در خودرو اطمینان یابید.

۱۴ – کپسول آتشنشانی, جعبه کمک های اولیه و مواد غذایی به مدت حداقل دو روز روز, پتو و لباس گرم را قبل سفر تهیه نمایید و در خودرو همراه داشته باشید.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.