توقف تولید نیسان اکسترا در سال ۲۰۱۵

0

 

467017

به تازگی اخبار و شنیده ها در خصوص کمپانی نیسان و مدل اکسترا (رونیز) حکایت از آن دارد که تولید این خودرو در سال ۲۰۱۵ متوقف خواهد شد و دیگر نمونه جدیدی از آن به بازار عرضه نخواهد شد. خبرگزاری Edmunds در طی گزارشی اعلام کرد که کمپانی نیسان پس از رونمایی از مدل ۲۰۱۵ شاسی بلند Xterra (رونیز) تولید آن را رسما متوقف خواهد کرد.

467020

البته همانطور که در مقاله های گذشته نیز به طور کامل شرح داده شد این خودرو در ایران با نام رونیز شناخته می شود که تنها در برخی از موارد از جمله موتور و ویژگی های ظاهری شباهت اندکی با نمونه ایرانی یعنی رونیز دارد که در واقع نمونه تولید شده در ایران یا همان رونیز از پلت فرم چینی با نام PALADIN الگو برداری شده است و چندان شباهتی با نمونه اصلی و تولیدی کمپانی نیسان یعنی اکسترا ندارد اما در هر حال تولید این خودروی ژاپنی با توجه به از دست دادن محبوبیت گذشته در بازار به خصوص در بازار خودرو آمریکا و مصرف سوخت زیاد آن در زمانی که مصرف سوخت خودروها اهمیت بسیاری پیدا کرده است در سال ۲۰۱۵ متوقف خواهد شد.

467018

467019
اما علت چه می تواند باشد ؟ به غیر از کاهش فروش هفت درصدی سال گذشته در مقایسه با سال ۲۰۱۳، این خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته تا دیگر بر روی ارتقاء ایمنی و تجهیزات مخصوص کاهش آلایندگی رونیز جهت مطابقت با استانداردهای بازار خودرو آمریکا سرمایه‌گذاری نکند.
467021
همچنین بدنه و شاسی این شاسی بلند باسابقه ژاپنی نیز دیگر محبوبیت چندانی در بین مشتریان ندارد و به نوعی تاریخ گذشته شده است، در حالی که اکثر مشتریان به دنبال شاسی‌بلندی با طراحی نرم‌تر و مشابه خودروهای لوکس سواری هستند.
467023

بر اساس گزارشات EPA، مصرف سوخت این خودرو در شهر و بزرگراه به ترتیب ۱۷٫۱۱ و ۱۲٫۴۴ است، درحالی که تیپ مجهز به چهار چرخ محرک از مصرف بالاتری برخوردار می‌باشد. البته ناگفته نماند که تولید نمونه ایرانی این خودرو یعنی رونیز هم چند سالی است که متوقف شده است. اما با این وجود این خودرو همچنان در میان آفرود سواران و علاقه مندان به خودروهای دو دیفرانسیل دارای محبوبیت است.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.