شاسی بلند محبوب انگلیسی در نیویورک

0

 

2016-land-rover-range-rover-sport-hst-limited-edition-765x468

اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی در نمایشگاه اتومبیل دیترویت، لندروور با معرفی اولین رنج‌روور دیزل در آمریکا بسیار خبرساز شد. در همین حال, نمایشگاه اتومبیل نیویورک روز سیزدهم فروردین آغاز به کار کرد.

2016-Range-Rover-Sport-HST-Limited-Edition-3-765x510

شرکت لندروور قرار است که رنج‌روور اسپرت ۲۰۱۶ را با همان موتور توربو دیزل ۳ لیتری V6 مورد استفاده در رنج‌روور استاندارد ارائه کند؛ پیشرانه ای که می تواند قدرتی به میزان ۲۵۴ اسب‌بخار و گشتاوری برابر ۵۹۶ نیوتن‌متر تولید کند. حتماً با این سطح از قدرت، برآورد لندروور برای مصرف سوخت رنج‌روور اسپورت دیزل مدل ۲۰۱۶ در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر ۱۰/۷ لیتر و در جاده ۸/۴ لیتر است. در مقایسه با مدل ۲۰۱۵، رنج‌روور اسپورت مدل ۲۰۱۶ به صورت استاندارد با امکاناتی مانند کنترل درب عقب بدون دخالت دست و با کنترل حالت بدنی، کنترل پیشرفت مسیر (Terrain Progress) با قابلیت سطح بالای آفرود و همچنین، برنامه جدید InControl Remote مجهز است. این برنامه برای راننده این امکان را فراهم می آورد تا با استفاده از گوشی هوشمند خود به خودرو متصل شود.

2016-Range-Rover-Sport-HST-Limited-Edition-9-765x510

همچنین یک مدل تولید محدود جدید نیز با عنوان رنج‌روور اسپورت HST معرفی شده است؛ مدلی که از پنل‌های بدنه منحصر به فرد استفاده می‌کند تا خود را از مدل‌های مشابه خود متمایز کند. رنج‌روور اسپورت HST برای پیشرانه از یک نسخه ارتقا یافته از موتور ۳ لیتری سوپرشارژر V6 استفاده می‌کند که برای آن ۳۸۰ اسب‌بخار به همراه خواهد داشت. این قدرت به اندازه ۴۰ اسب‌بخار نسبت به مدل پایه رنج‌روور اسپورت ۲۰۱۶ با همان نوع موتور افزایش نشان می‌دهد. در زمینه عملکرد نیز، رنج‌روور اسپورت HST مدل ۲۰۱۶ با به روزرسانی سیستم تعلیق و ترمزها همراه است. همچنین در این خودرو یک حالت «داینامیک» درنظر گرفته شده که به عنوان بخشی از سیستم واکنش مسیر (Terrain Response)، سیستم فرمان و دیگر سیستم‌ها را بهینه‌سازی کرده و تجربه راحت‌تری برای رانندگی در سطح جاده ایجاد می‌کند.

2016-land-rover-range-rover-sport-hst-limited-edition-front-three-quarters-765x508

یکی از موارد تفاوت مدل HST با رنج‌روور اسپورت مدل ۲۰۱۶، رینگ های آلیاژی ۲۱ اینچی هستند که به رنگ خاکستری تیره درآمده‌اند و در پشت آنها، کالیپرهای ترمز قرمز رنگ خودنمایی می‌کند. سایر المان‌های طراحی خارجی، شامل مواردی چون جلوپنجره، چراغ‌های مه‌شکن، چراغ‌های نور بالا و چراغ‌های عقب و دریچه‌های گلگیر جلو با رنگ مشکی براق هستند. رنج‌روور اسپورت HST مدل ۲۰۱۶ از عنوان “Range Rover” بر روی کاپوت و درب عقب استفاده می‌کند و همین‌طور، یک نشان منحصر به فرد HST بر روی دریچه‌های گلگیر جلو دارد. همچنین برای اینکه به سرنشینان یادآوری شود که درون یک مدل خاص از رنج‌روور اسپرت نشسته‌اند، کابین رنج‌روور اسپورت HST جدید دارای امکاناتی چون صندلی‌هایی از جنس چرم «آکسفورد» استفاده کرده‌اند.

2016-Range-Rover-Sport-HST-Limited-Edition-7-765x510

در حالی که قیمت رنجروور اسپرت از ۶۴,۲۷۵ دلار شروع می شود و برای مدل فول سوپرشارژر به ۸۰,۹۲۰ دلار می رسد، مدل HST قیمتی مابین این‌ها و نزدیک ۷۰ هزار دلار خواهد داشت.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.