جیپ روسی GAZ TIGR

0
gaz_tigr_l6

Gaz tigrجیپ همه فن حریف روسیه

این خودروی چند منظوره برای عرضه در بازارهای نظامی و غیرنظامی تولید شده است، برای ما هم خیلی جالب بود که روسها هم جیپی مانندhumvee (هاموی) امریکایی دارند. این جیپ توسط بخش GAZ یا ( Gorkovsky.Avtomobilny.Zavod) کمپانی LLC توسعه یافته و برای اولین بار در سال۲۰۰۲ از آن رونمایی شده است با این حال به گزارش منابع مختلف در سال ۲۰۰۵ خط تولید این هامر روسی راه اندازی شده و تا سال ۲۰۱۰ ، بیش از۳۵۰ دستگاه از این جیپ ساخته شده است، در حال حاضر GAZ TIGR توسط وزارت دفاع و وزارت امور داخلی روسیه برای موارد گشت ، کاروانهای اسکورت و تیمهای واکنش سریع کاربری می شود،کمک فنر فنر تلسکوپی قوی، نوع سیستم تعلیق وقابلیت تنظیم فشار باد لاستیکهای آن متناسب با شرایط مختلف این توانایی را به GAZ TIGR داده است تا بتواند در زمین های ناهموار به سرعت ۹۰کیلومتر در ساعت دست پیدا کند، همچنین درساخت Тигр ازبرخی قطعات BTR-60 که یک خودروی APC است استفاده شده است ، GAZ TIGR می تواند در عمق۱٫۳ آب به راحتی به حرکت خود ادامه دهد.

Russian_GAZ-2975_Tigr

در نسخه استاندارد این جیپ همانند هامر دریچه ای در سقف تعبیه شده است تا سرباز بتواند در آن مستقر شده و به تیراندازی بپردازد لازم به ذکر است که قابلیت نصب مسلسل های ۷٫۶۲ یا ۱۲٫۷میلیمتری و نارنجک انداز۳۰میلیمتری اتوماتیک به دلخواه روی این جیپ وجود دارد. در نسخه زرهی GAZ TIGR از صفحات زرهی ۵میلی متری استفاده شده است و سبب می شود خودرو دربرابر آتش سلاح های انفرادی مصونیت داشته باشد که البته به بهای ۷۰۰کیلوگرم اضافه وزن نسبت به نسخه استاندارد می انجامد.

tigrshow

یک نکته جالب در مورد جیپ GAZ TIGR همانطور که پیشتر به آن اشاره شد توسعه نسخه ویژه ای SPM )) برای وزارت امور داخلی روسیه از آن است که توسط پلیس ویژه و نیروهای OMON روسیه که در واقع همان SWAT روسی هستند استفاده می شود.

gaz-tiger

مشخصات :
ورود به خدمت : ۲۰۰۵
خدمه : ۱+۷
پیکربندی : ۴×۴
وزن (خالی) : ۵۳۰۰ کیلوگرم
ظرفیت حمل بار : ۱۵۰۰ کیلوگرم
طول : ۵٫۷ متر
عرض : ۲٫۴ متر
ارتفاع : ۲٫۴ متر
تسلیحات : تیربارهای ۱۲٫۷ ، ۷٫۶۲ میلیمتری یا نارنجک انداز۳۰ میلیمتری
نوع موتور : دیزل توربو شارژ
قدرت موتور : بسته به مدل ۱۸۰/ ۱۹۷/ ۲۱۵ اسب بخار
بیشینه سرعت : ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت
برد : ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ کیلومتر
شیب : ۶۰ %
شیب جانبی : ۴۰ %
اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.