نکات مهم استفاده از آینه خودرو (قسمت اول)

1

 

اقدام به تغییر مسیر در رانندگی همواره مشکل آفرین بوده است و میزان دقت در این عمل بستگی به مهارت راننده دارد. اغلب مشکل ترین وظیفه راننده, کنترل محدوده ای از سمت راست و چپ خودرو است که در میدان دید آینه های خودرو قرار نداشته و به عنوان نقاط کور شناخته می شوند.

930092

مراحل برطرف کردن نقاط کور در آینه های خودرو

۱- اولین مرحله عبارت است از تنظیم آینه سقفی برای حالتی که دقیقا دید مستقیمی از پشت سر وجود داشته باشد. موقعیت آینه باید به نحوی باشد که بهترین پوشش دید را نسبت به پنجره عقب به وجود آورد. در هنگام تنظیم آینه برای دید عقب خودرو به سمت چپ یا راست خم نشوید.

imagesb130086285520596060

۲- سپس تا جایی به سمت چپ خم شوید تا سرتان با پنجره کنار راننده تماس پیدا کند. پس از این عمل,آینه سمت چپ خود را به گونه ای تنظیم کنید  که بتوانید باریکه ای از طرف چپ خودرو خود را و نه بیشتر ببینید.

۳- سر خود را به سمت راست خودرو تا وسط خودرو, خم کنید و آینه سمت راست را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید باریکه ای از سمت راست خودرو خود را ببینید. در این هنگام اگر شما کاملا صاف بر روی صندلی خود بنشینید, نباید طرف راست خودرو خود را در آینه طرف شاگرد ببینید.

۴ – به روش زیر نقاط کور را آزمایش کنید :

 

589353_98204155

اگر در باند وسط حرکت می کنید, به خودرویی که از باند چپ از عقب, برای سبقت گرفتن از شما در حال حرکت است,توجه کنید . بدون حرکت دادن سر خود به آینه سقفی نگاه کرده و به نزدیک شدن خودرو مذکور در باند سمت چپ خودرو خود توجه کنید. دقیقا قبل از آنکه خودرو در حال سبقت از میدان دید در آینه سقفی خارج شود, به آینه سمت چپ نگاه کنید. حالا خودرو پشتی را در آینه مشاهده می کنید. هم اکنون خودرو سبقت گیرنده را که در حال عبور از شما است, سپس دقیقا قبل از ناپدید شدن خودرو از آینه سمت چپ, شما باید آن را در میدان دید خود داشته باشید.

 

 

 

ادامه دارد…

 

اشتراک:

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.