تویوتا لندکروزر ۲۰۱۶ , بی رقیب در آفرود

0

 

کمپانی تویوتا تصمیم دارد تا مدلی جدید از لندکروزر را به بازار عرضه کند. لندکروزر با داشتن پیکربندی ۴×۴ در مدل‌های جدید کاملا به شاسی بلندی لوکس اما کاربردی تبدیل شده است که با توجه به تغییرات بسیار در طراحی قسمت های مختلف نه تنها به خودروهای بی کیفیت و کراس اوور دیگر شرکت ها که فقط در اسم شاسی بلند هستند شبیه نشده بلکه ساختار و قابلیت آفرود و ۴×۴ نیز در آن بهبود یافته و تقویت شده است که این یکی از نقاط قوت این خودروساز معتبر جهانی است.

 

509774

509762

مدل ۲۰۱۶ نیز با طراحی عالی ومنحصر به فرد مناسب آف‌رود باقی می‌ماند، اما از تجهیزات ایمنی بیشتری بهره می‌برد. جلو پنجره و چراغ‌های LED در جلو، تماما جدید هستند. در قسمت عقب نیز سپر و چراغ‌های جدیدی اضافه شده‌اند.

509773

509772

پیشرانه لندکروزر ۲۰۱۶، ۸ سیلندر خورجینی ۵٫۷ لیتر مجهز به گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته کاملا جدید است که ۳۸۱ اسب‌بخار قدرت و حدود ۵۴۴ نیوتن‌متر گشتاور دارد. کمپانی تویوتا اعلام کرده که داخل کابین کاملا مجهز است و به هیچ گونه امکانات اضافی سفارشی نیاز ندارد. این شاسی بلند محبوب دارای سیستم امنیتی Sense-P است که شامل تجهیزات زیر است:

509765

509766


سیستم پیشگیری از تصادف، سیستم هشدار عبور از خط، نوربالا اتوماتیک و کروز کنترل تطبیقی.لندکروزر ۲۰۱۶ دارای تجهیزات مخصوص آف‌رود و رانندگی خارج از جاده است، مخصوصا سیستم Off-Road Turn Assist و CRAWL Control. سیستم Off-Road Turn Assist شعاع دور زدن را کوتاه می‌کند و در نتیجه در مسیرها و جاده‌های باریک بسیار مفید و کاربردی است.


509764

سیستم CRAWL Control به راننده اجازه می‌دهد که از ۵ حالت مختلف یکی را انتخاب کند؛ در نتیجه قدرت موتور با سیستم ترمز تنظیم و هماهنگ شده و به راننده کمک می‌کند که تمرکز بیشتری بر جاده داشته باشد.
هنوز قیمتی برای این شاسی بلند اصیل ژاپنی در نظر گرفته نشده است، اما مطمئنا با توجه به این امکانات و سابقه این کمپانی ژاپنی در تولید خودروهای عالی و همه فن حریف, قیمت آن نباید زیاد ارزان باشد.
اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.