تفاوت گالن سوخت آمریکایی و انگلیسی

0

 

در سراسر جهان مردم هر کشور دارای واحد های مخصوصی برای اندازه گیری حجم – اندازه – وزن و… هر جسم و موادی هستند و محاسبات خود را بر پایه آنها انجام می دهند.

$_35

به طور حتم شما هم بارها کلمه گالن (GALLON) را شنیده اید آیا درباره آن و میزان دقیق در هر کشور و موارد مصرف آن اطلاعاتی دارید. خب بهتر است ادامه مطلب را مطالعه نمایید تا بیشتر با گالن و موارد مصرف و مشخصات آن آشنا شوید.

گالن نیز برای بیان حجم به کار می رود اما تفاوت استفاده از کلمه گالن برای حجم ها در این است که از این واحد برای حجم موتور استفاده نمی شود و فقط کاربرد آن در بیان حجم باک و همچنین مصرف سوخت است.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

هر گالن آمریکایی با نشان GAL_US و هر گالن انگلیسی با نشان GAL_UK نشان داده می شود. در بریتانیا، کانادا و برخی از کشورهای حوزه کارائیب از گالن امپریال یا گالن سلطنتی اسفاده می‌شود هر گالن آمریکایی برای مایعات برابر با ۳/۷۸ لیتر و برای مواد جامد که به ندرت استفاده می‌شود و مقدارش تقریبا ۴٫۴۰ لیتر می‌باشد. هر گالن انگلیسی برابر با ۴/۵۵ لیتر است. گالن یک واحد پرکاربرد مخصوصا در بیان مصرف سوخت خودروهای تولید شده در این کشور ها محسوب می شود که البته از میان این دو گالن آمریکایی کاربرد و گستره استفاده بیشتری نسبت به نمونه انگلیسی آن دارد. اما معمولا در هر متن و مشخصات سوخت و خودرو از این فاکتور استفاده شود بیان می شود که منظور کدام یک از این دو نوع است.

gas-can

در کشور ما معمولا,یک گالن در نظر عموم برابر با ۴ لیتر است و این درحالی است که گالن هایی که در آنها روغن و یا مواد مصرفی خودروها مانند انواع روغن و مایعات خنک کننده خودرو قرار دارد در اکثر موارد ۴ لیتری است اما نمونه های ۵ لیتری و یا نمونه هایی بین ۴ تا ۵ لیتر نیز وجود دارد.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.