شرپ، هیولای چند منظوره روس ها

0

 

بدون شک یکی از سنگین‌ترین ادعاهایی که می‌توان در توصیف یک وسیله نقلیه زمینی به کار برد، همه جارو دانستن آن است. کمتر خودرویی است که لایق دریافت چنین لقبی باشد؛ ولی هیولایی از سن پترزبورگ روسیه سر بر آورده تا بی برو برگرد این افتخار را نصیب خود کند.

Sherp-ATV-by-Aleksey-Garagashyan-1

با ای تی وی شِرپ (Sherp)  آشنا شوید: خودرویی روسی که به سرسختی معنایی تازه بخشیده؛ او مستقیم از میان جنگل به پیش می‌رود و هر چیزی را زیر چرخ‌های خود درهم می‌شکند و حتی در عبور از یک رودخانه یخ زده لحظه‌ای درنگ نمی‌کند. در یک کلام اگر علاقه‌ای به جاده ندارید و شیفته زندگی و سفر به طبیعت هستید، شرپ را برای شما ساخته‌اند.

Sherp-6

با داشتن دو صندلی و پیشرانه دیزلی، و تایرهای خود باد شونده (self-inflating) اش آمده‌ است تا اسباب بازی‌های دوران کودکی‌مان را قابل راندن کنند. با آن چهار تکه لاستیک  که در گوشه‌ها جای گرفته‌اند، این هیولای روسی عظیم الجثه به هرجایی که اراده کنید می‌رود فرقی نمی کند برف باشد یا یخ، گِل باشد یا شن و یا عبور از رودخانه های پر از آب. این ای تی وی از موانعی تا ۷۰ سانتی متر ارتفاع عبور می‌کند و حتی به کمک یک سیستم اسکید استیر، می‌تواند حول محور چرخ‌های خود بچرخد که آن را به جالب‌ترین خودروی شبه تانک بدل می‌سازد.

Sherp-14

با وجود این که پیشرانه این خودرو را  یک موتور دیزلی کوچک ۱٫۵ لیتری کوچک با ۴۴ اسب بخار نیرو در نظر گرفته اند، شرپ، با وزنی تقریباً برابر با یک تویوتا کرولا (۱۳۰۰ کیلوگرم)،  سرعتش معادل ۴۵ کیلومتر بر ساعت بر روی زمین میرسد. هنگام عبور از آب این سرعت به شش کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد.

با ۶۵ هزار دلار می‌توان شرپ را با سقف پارچه‌ای خریداری کرد اما بهتر است ۵۰۰۰ دلار بیشتر بدهید و هیولای روسی را با سقف فلزی مستحکم صاحب شوید.

البته این موضوع را دیگر اکثر اهل فن قبول دارند که خودروهای روسی چندان ظاهر جالب و مشتری پسندی ندارد اما بسیار پرقدرت و با قابلیت های فراوان ساخته میشوند مانند اکثر خودروهای نظامی ساخت روسیه.

اشتراک:

درباره نویسنده

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.