شرح تولید لندرور در ایران

1

 

از این نوع خودرو با کمی تغییرات و البته زیر نظر لندرور، خودروهایی با ژنتیک بعضا یکسان تولید شده و هنوز هم می شود . برای مثال لندرور دیفندر باعث شد تا لندروری که در کشورمان تولید می شد، کم کم کنار گذاشته بشود و با استفاده از طراحی های دیفندر های اولیه ، نمونه های اولیه خودرو پاژن راهی بازار کشورمان شود .

i179409

این خودرو هر چند در ابتدا از پیشرانه های مشابه با لندرورهای مونتاژی بهره می برد اما کم کم سر و کله پیشرانه معروف نیسان یعنی Z نیز روی این اتاق پیدا شد.بعد از آن نیز پیشرانه های میتسوبیشی و هیوندای روی نمونه های ۴ درب وانت و مسقف آن قرار گرفت. اما یکی از مشکلات همیشگی این خودرو محبوب در بین جوانان ایرانی کیفیت پایین ساخت ناشی از آن بوده و هست.

land-rover-santana-1

اما دیفندر در کشور اسپانیا و در سایت تولیدی سانتانا خودرویی با کمی تغییرات و با نام اصلی سانتانا تولید کرد . همچنین ایویکو MASSIF که تنها خودرو شاسی بلند آفرودی ساخت ایتالیاست نیز بر اساس دیفندر ساخته و عرضه می شود و این در حالی است که یکی از موفقیت های بزرگ این اتاق سادگی و پایبندی آن به اصول اولیه اش بوده است. سرنوشتی که برای بنز کلاس G نیز رخ داد و عاشقان آن را آزرده کرد.

iveco-massif-2

iveco-massif-03

دیفندر در سال ۲۰۱۵ برای همیشه از از خط تولید لندرور کنار گذاشته شد تا سابقه ۶۷ سال افتخار این اتاق به نسل های بعدی آن با ظاهری مدرن و امروزی سپرده شود.

در پایان باید این نکته هر چند بصورت پیشنهاد و یا انتقادی از وضعیت نامناسب مونتاژ و تولید خودرو در داخل کشور،متذکر شد حداقل بهتر است از قبل جهت ورود خودروهایی که از شرکت های مختلف جهت مونتاژ وارد کشور می شوند بیشتر مطالعه شود و بررسی گردد اصلا این خودرو مناسب منطقه ما طراحی و تولید شده قابلیت های لازم را دارد ؟ نیاز مشتری داخلی را تامین میکند یا خیر؟ و در صورتی که قرار است تغییراتی در پیشرانه و دیگر قطعات و بخش های خودرو اعمال شود این کار بصورت مهندسی و کاملا حساب شده انجام گردد و نه اینکه پیشرانه ای از یک مدل خودروی کره ای یا ژاپنی و یک بدنه چینی و دیگر قطعات بی کیفیت چینی را یکجا جمع شود و در پایان خودرویی در کشور مونتاژ گردد که نمی توان هیچ نامی روی آن گذاشت جز یک گاری چهار چرخ.

به امید روزی که در کشور عزیزمان ایران با این ظرفیت ها و استعدادهای فراوان موجود، خودروهایی تولید گردد که نه تنها نیاز کشور را در کلاس ها و سلیقه های مختلف کاملا تامین کند، بلکه امکان صادرات به کشور های معتبر را داشته باشد و همه این خودروها را به ایمنی ، قدرت ، راحتی و بشناسند.

 

اشتراک:

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. رامين در

    باسلام
    میخواستم بگم من یدونه پاژن مدل ٧٨ دارم طرز استفاده از دنده ی کمکیشو نمیدونم میتونین راهنماییم کنین؟
    مرسی

نظر خود را بیان کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.